Shtyp

FILMI “I DASHUR ARMIK" I GJERGJ XHUVANIT SHFAQET NË TORINO

Filmi shqiptar “I dashur armik”, një nga filmat më suksesshëm të kinematografisë shqiptare vitet e fundit është shfaqur në 8 Shtator 2008 në Torino. Prezantimi i filmit, i realizuar në bashkëpunim me Qendrën e Kulturës Shqiptare, është bërë në kuadër të festivalit “Cinemainstrada” organizuar nga Associazione Culturale “I 313”. Filmat e festivalit janë përzgjedhur nga banorët e Torinos pas një sondazhi dhe duket se komuniteti shqiptar ka përzgjedhur filmin e Xhuvanit si pjesë të seksionit "Udhëtim në kohë", që i kushtohet filmave që rrëfejnë historinë e vendeve të tyre.  

Info & Kontakte

QENDRA E KULTURES SHQIPTARE

Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.

 

Harta